Elektrikli Çit Tavsiye

4 Nisan 2022 0 Yorum
İçindekiler
Elektrikli Çit Tavsiye
Tek Bir Elektrikli Çit Sistemi Yeterli Midir ?
Elektrikli Çitleri Mevcut Çit Sistemim ile Kulllabilir Mi ?
Elektriğin Çitlerin Faydaları

Haberler 01.04.2022 14:24 | Son Güncelleme 04.04.2021 13:47 | Okunma Süresi  2  Dakika

Tarım, orman ve bahçe aletleri alanında edindiğimiz tecrübeler ile hayvanlarını yırtıcı hayvanlardan korumak ve uzaklaştırmak isteyen müşterilerimize elektrikli çit tavsiye ediyoruz. Az masraflı ve güvenli bir hayvan muhafaza sistemi olan elektrik çit hayvanları eğitime ilkesine dayanıyor. Çitte değen hayvan elektro şoka uğradığı için zamanla artık alanınıza uğramaz.

Tek Bir Elektrikli Çit Sistemi Yeterli Midir?

Elektrik çit sistemleri kurulan bölgenin coğrafi bölgenin toprak yapısı, yağış miktarı, bitki örtüsü ve hayvan cinslerine göre değişebiliyor. Bundan dolayı elektrik çit sisteminin her mevsime göre kullanmak isteyenler Elektrikçi Çit web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Elektrikli Çitleri Mevcut Çit Sistemimle Kullanabilir Mi?

Her tel elektrik çit sistemine uygun olmayabilir. Elektrikli çitlerde kesinlikle dikenli tellerin kullanılmaması gerekir. Çünkü tele dolanan hayvan elektro şokla daha fazla hareket etmesinden dolayı yara alabilir. Bundan dolayı elektrik çit sistemi için özel olarak geliştirilmiş tellerin kullanılması oldukça önem taşır.

Elektrikli Çitlerin Faydaları

Elektrikli çit sistemleri düzenli olarak akım topladığı için kullanılan teller genellikle akımı ileten teller olur. Elektrik çitlerin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Otlanan hayvanların belirlenen sınırlarının dışına çıkmasını engeller.
  • Dışardan gelen yabani hayvanlarının saldırıları önlenir.
  • Ayı saldırılarına karşı arı kovanları korunur.
  • Tarlada bulunan mahsullere zararlı hayvanların girmesi önlenir.

Elektrik çitlerinin fiziksel etkilerinden daha çok psikolojik etkileri olan bir bariyer görevini üstelenir. Bu sistem sayesinde hayvanların zararlı etkileri en aza indirilir.

Yorum Yapın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

× Sipariş Ver