Sirenli Elektrikli Çit

11 Ekim 2022 0 Yorum

 

İçindekiler
Sirenli Elektrikli Çit
Sirenli Elektrikli Çit Nerelerde Kullanılır ?
Sirenli Elektrikli Çitleri Kimler Kullanabilir ?
Sirenli Elektrikli Çitleri Avantajları Nelerdir ?
Sirenli Elektrikli Çit Kullanımı İçin İzin Alınması Gerekir Mi ?
Sirenli Elektrikli Çit Çekilirken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir ?

Haberler 05.10.2022 14:24 | Son Güncelleme 10.10.2022 15:43 | Okunma Süresi  3  Dakika

Sirenli elektrikli çit, elektrik akımı verilen çitlerde aynı zamanda uyarıcı olarak siren kullanılması anlamına gelir. Sirenli elektrikli çitler elektrikli çit kullanımına izin verilen her yerde kullanılabilir. Elektrikli çitlerden ayrılan bazı avantajları bulunmaktadır.

Sirenli Elektrikli Çit Kullanımı İçin İzin Alınması Gerekir Mi?

Sirenli Elektrikli Çit Nerelerde Kullanılır?

Sirenli elektrikli çitler korunaklı araziler izin kullanılır. Aynı zamanda çiftliklerde hayvan ıslahı içinde kullanılabilirler. Başlıca kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkün;

  • Askeriye arazilerinde
  • Polis karakollarında ve arazilerinde
  • Yabani hayvanları engellemek amacıyla
  • Çiftlikler etrafında

Sirenli elektrikli çitler devletin izin verdiği ölçülerde kullanıma açıktır. Sirenli elektrikli çitler de elektrik akımı mevcudiyeti dolayısıyla bazı kurallara tabi olunarak kullanılabilir.

Sirenli Elektrikli Çitleri Kimler Kullanabilir?

Sirenli elektrikli çitler devletin kendi bünyesinde bulundurduğu alanlarda, savunma sistemleri nedeni ile kullanılabilir. Ayrıca bazı arazi sahipleri tarafından çitlere verilen elektrik akımlarının düşürülmesi kaydı ile kullanılabilir. Elektrik akımları devletin belirlediği maksimum seviyeyi geçmemelidir. Aksi taktirde yasal işlem başlatılabilir.

Sirenli Elektrikli Çitlerin Avantajları Nelerdir?

Bireysel kullanımlarda özellikle çiftlik sahiplerine sirenleri yardımı ile dışarıdan gelen tehlikeleri haber verir. Yani hayvanların çiftliğe girebilmelerine engel olur. Aynı zamanda çiftlik bünyesinde bulunan hayvanların alıştıkları bir ses haline geleceği için çitlerden uzak durmalarına neden olur.

Çiftlik sakinlerinin ıslahında önemli bir rol oynar. Çiftlik içerisindeki hayvanların dışarı çıkma eğilimlerine karşı çiftlik sahibine uyarı verir. Sirenlerden çıkan sesler dolayısıyla dışarıdan içeriye ya da içeriden dışarıya doğru hareket etmek isteyen hayvanların irkilerek geri çekilmesine neden olur. Bu bağlamda özellikle geniş arazili çiftlik sahipleri için avantajlı bir sistemdir.

Sirenli Elektrikli Çit Kullanımı İçin İzin Alınması Gerekir Mi?

Devlet nezdinde gidilerek alınması gereken hususi evraklar bulunmamakla beraber elektrik akımı mevcudiyeti dolayısıyla belirli kuralara uyulduğuna dair bilgilendirme istenebilir. Elektrik akımlı çitler özellikle çocukların yoğun bulundukları okul çevrelerinde kullanılamaz.

Sirenli Elektrikli Çit Çekilirken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Sirenli elektrikli çitlerde bünyesinde bulundurulacak elektrik akımı dolayısıyla yanıcı ve patlayıcı maddelerden uzak yerlerde kullanılmalıdır. Aynı zamanda çit yerleştirilirken toprak ile bağlantısı sağlanmalı ve topraklama aparatları muhakkak kullanılmalıdır. Topraklama işleminin yapılmaması ya da yanlış yapılması halinde istenmeyen aksilikler meydana gelebilir.

Yorum Yapın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

× Sipariş Ver